22 lipca 2015

Metoda Hybrydowa "-A to się je, tańczy czy śpi?" cz.1 Zakupy

Paznokcie hybrydowe są nam znane już od dłuższego czasu, więc ja - jak to ja - też w końcu musiałam spróbować. Ale żeby nie było za łatwo, mając do dyspozycji brata YouTube oraz przyjaciela blogspot.com zamówiłam kilka drobiazgów i po pierwszej próbie na sobie zaczęłam regularnie robić paznokcie najbliższej rodzinie :D

Pierwsze zakupy - dobrarada.com.pl


- Najprostsza, najtańsza lampa jaką znalazłam. Jak na razie spisuje się na tyle dobrze, że nie planuję zmieniać jej w tym roku na inną UV lub LED.


  • 500ml Aceton kosmetyczny
  • 100m Cleaner [LINK] 
- Rada dla wszystkich - kupujcie duże opakowania Cleanerów lub... kupcie butelkę Izopropanolu. Najprostszy cleaner to mieszanina alkoholu izopropylowego i wody (80%alkoholu i 20%wody), można znaleźć również wzmianki o spirytusie czy spirytusie salicylowym.


Nie będę omawiać po kolei wszystkich zakupów, bo po co.. ale skupię się na lakierach. 
Lakiery firmy I-Nails (przynajmniej te, które mam) mają całkiem ładne kolory - czerwony jest wg mnie śliczny, ale.... 

No właśnie: Ale

Po czterech dniach lakier zaczął schodzić z paznokci. Wychodząc z domu pewnego ranka, przy wkładaniu ręki do kieszeni spodni odprysnął mi lakier z 2 paznokci. Nim doszłam na przystanek nie miałam już lakieru na 4 paznokciach, a kiedy dojechałam do celu (ok. 10km - 20-30min drogi) nie miałam lakieru na żadnym paznokciu. Lakier rozlewał mi się po skórkach podczas nakładania jak i podczas utwardzania, a pigmentacja jest średnia.

To wcaale nie są zalane skórki, spowodowane przez lejący się lakier, w ogóle. :D

Tak wygląda zdjęty lakier ów firmy... Dla porównania w innym poście pokarzę ściągnięty lakier SEMILAC.


Baza+Top - Na początku myślałam, że  ujdzie, ale z czasem przekonałam się jak bardzo nie.. Top jest gęsty, pojawiają się pęcherzyki powietrza, robi grubą, ciężko formującą się warstwę. W dodatku zakrętka pękła i cała butelka się lepi.

Ocena ogólna:
  • Obsługa sklepu -  4+  (wygląd strony i wygląd wiadomości potwierdzających jest straszny i dla mnie mało czytelny)
  • Lampa - 5+
  • Cleaner+aceton - 5
  • lakiery -  słabe 3
  • Top-coat - 3+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz